luty25

Skrytokwiat pasiasty

dodano: 25 lutego 2010 przez klaudus


Cryptanthus zonatus var. Fuscus - Roslina nie jest zbytnio dekoracyjna ze wzgledu na niepozorne kwiaty, lecz głownie ze wzgledu na małe rozetygrubych i zaostrzonych liści w żywych kolorach.Dobrze rosnie w pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem. stosuje sie go do dekoracji okien kwiatowych i witryn.

C. zonatus ma liście o pofalowanych brzegach, długosci 15-20cm, poprzecinane poprzecznymi szarosrebnymipaskami. Rozmnaża sie przez oddzielanie odrostów w czasie od marca do sierpnia. Odrosty te umieszcza sie w doniczcw o śr. 6cm wypełnionej włóknistym torfem i płatkami polistyrenu. Rosliny starsze uprawia sie w temp. 20-22*C w doniczkach o śr8-10 cm, wypełnionych rozdrobniona korą i torfem w równych czesciach.

Podlewa sie wodą pozbawioną wapnia, która nie moze byc zbyt chłodna.Latem należy rosliny cząsto spriskiwac.Umieszcza sie je w lekkim cieniu, gdyż rosliny znoszą bezposrednie padanie promieni tylko przez krótki czas , chociaż zyskują wówczas żywsze zabarwienie. Od marca do pażdziernika , raz na miesiac, stosuje sie roztwór nawozu wieloskładnikowego.
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy