luty25

Kaladium

dodano: 25 lutego 2010 przez klaudus


Caladium.C.bicolor -Ma liscie sercowate, ciemnozielone, pokryte plamkami białymi, rózowymi, żóltymi lub bladoczerwonymi. Obecnie zainteresowanie ta roslina jest małe, mimo piękna jej lisci.

Rozmnaza sie przez podzial duzych bulw lub oddzielanie małych bylwek. W marcu sadzi sie je do doniczek o średnicy 9 cm.i umieszcza sie na stole w szklarni; twmp. podłoza powinna wynosic 20-24*C. Na poczatku podlewa sie umiarkowanie, natomiast czesto zrasza, by utrzymac duzą wilgotnosc powietrza. Przesadza sie do wiekszych doniczek gdy sa juz uformowane 2-3 liscie.

Podłoze jest mieszanina ziemi lisciowej, kompostu i torfu w równych czesciach. Rośliny te nie znoszą bezposredniego padania promieni słonecznych ; uprawia sie je w wysokiej temperaturze, jednakze w półcieniu.Od wrzesnia ogranicza sie podlewanie i całkowicie zaprzestaje w połowie pazdziernika. Po zaschnięciu ;iści bulwy pozostawia sie w doniczkach i zimują one w miejscu suchym o temp. 18*C. Od kwietnia do sierpnia co 10 dni zasila sie rośliny 0,2%roztworem wieloskładnikowegonawozu.
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy