luty21

Guzmania

dodano: 21 lutego 2010 przez klaudus


Guzmania  - Od kilku lat dużym powodzeniem cieszy sie ta roślina . Jej wąskie , jasnozielone, brzegiem zaostrzone liście, ułożone są w rozetę. Białawe kwiaty nie mają znaczenia zdobniczego. Wspaniałe przylistki są żywoczerwone u odmiany "Red" , żółtopomaranczowe u odmiany "Orange". Rosliny osiagają wysokosć 25-35 cm. Przez siew rozmnażanie są w zakładach ogrodniczych, natomiast amatorzy rozmnazaja przez rozdzielenie odrostów w okresie od kwietnia do sierpnia. Odrosty sadzi sie do doniczek o śr. 6-7 cm. wypełnionych mieszaniną gruboziarnistej ziemi liściowej i torfu.

Po upływie kilku miesiecy przesadza się  rośliny do doniczek wiekszych zawierajacych mieszanine ziemi lisciowej, częsciowo rozłozonego torfu, ziemi ze sciółki drzew iglastych oraz płatków polistyrenu. Uprawia sie w temp. 20-22*C

Młodym roślinom dostarcza sie regularnie małe dawki wody, zarówno jak i do korzeni tak i w rozete. Zimą podlewanie ogranicza sie. Guzmanie dobrze rosna w świetle rozproszonym, a latem w półcieniu. Roślinom starszym nie przeszkadza suche powietrze pomieszczen ogrzewanych centralnie. Od marca do pażdziernika zasila sie płynnym nawozem wieloskładnikowym.
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy