luty19

Figowiec sprezysty

dodano: 19 lutego 2010 przez klaudus


w tropokalnych rejonach całego świata mozna spotkac setki gatunków radzaju Fikus.F.elastica o duzych ,owalnych lisciach ,grubych i lsniacych pochadzących z Indii wszchodnich i Malezji .     

Mozna rozmnazac go w ciagu całego roku przez zadzonki wierzchołkowe z 4-5 lisciami lub przez zadzonki pedowe z pąkiem dobrze rozwinietym. sadzonki zanurza sie w ciepłej wodzie , aby rozpuscic sok mleczny . Sadzi sie je w mieszaninie złozonejz torfu i piasku w równych ilosciach ;liscie zwija sie w rulon , przywiazyje gumka i okrywa folia.. W mieszkaniu sadzonki figowca ukorzeniaja sie w szkalnce z wodą .dobrze czują sie w temperaturze 18-20*C.Rosliny starsze zimą przystosowuja sie do temp. około 15 *C.

Na zime umieszcza sie roslinew miejscu dobrze oswietlonym ogranicza natomiast znacznie podlewanie.Latem podlewa sie obficiei zraza sie rosline która moze byc nawet wystawiona na pełne słonce ,ale dopiero pozaklimatyzowaniusie. Przesadza sie co roku od marca do sierpnia. Figowiec dobrze rosnie w podłozu próchniczym ,takim jak mieszanina ziemi lisciowej i torfu . Regularnie od lutego do listopada stosuje sie płynny nawóz wieloskładnikowy.
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy